ENERGY – Pentagram, zelené potraviny…

Vkládka_–_Koronaviru_se_nemusíme_obávat_final_kor_3

Česká společnost ENERGY má více jak 20ti letou tradici. Všechny její přípravky jsou v maximální míře přírodní, šetrné a mimořádně účinné. Energy respektuje nejnovější vědecké poznatky a zároveň čerpá ze znalostí a zkušeností tradičních medicínsko-filosofických učení. Produkty této společnosti jsou nadčasovým a účinným konceptem pro regeneraci těla a vyrovnanost mysli. Lidský organismus je vnímán jako jeden celek. Neexistuje v něm ani zdraví, ani nemoc. Pouze harmonie a disharmonie. Hledá příčiny vychýlení z rovnováhy a jemným ovlivňováním navrací tělu přirozenou sílu, odolnost a vitalitu.

PENTAGRAM bylinných koncentrátů je základní pilíř nabídky. Slovo pentagram má původ v řeckém slově pentagrammon, což znamená přibližně 5 přímek. V pojetí Energy je pentagramem pěticípá hvězda nakreslená jedním tahem. Jedná se o mocný magický symbol, energetický zářič s hermetickým poselstvím. Symbolizuje spojení 4 živlů s pátým elementem (éter, akáša). Pěticípá hvězda poukazuje na 5 smyslů, je symbolem psychického světa, je dokladem toho, že vědomí je nad hmotou.

Bylinné koncentráty účinkují v lidském organismu ve dvou hlavních úrovních. Prostřednictvím fytoterapie mají přímý vliv na jednotlivé tělesné orgány, zatímco homeopatické složky působí na řídící podkorová centra v mozku  a ovlivňují samotnou příčinu onemocnění. Pět bylinných koncentrátů je složeno tak, aby korespondovaly s energií pěti základních přírodních prvků a napomáhaly uvést všechny životní pochody v těle do rovnovážného stavu.

Vironal: kov, Regalen: dřevo, Renol: voda, Gynex: země, Korolen: oheň.

                Nabídka ENERGY tím nekončí. Zakoupit v naší Bylinné lékárně můžete jejich regenerační terapeutické krémy, humátové přípravky, vlasové šampony, solitérní bylinné koncentráty (Annona, Cistus Incanus, Tribulus terrestris), mýdla, zelené potraviny aj.

Produkty měsíce KVĚTNA

 1. Relaxin
 2. Stimaral
 3. Celitin
 4. Acai
 5. Uncaria Tomentosa

O prvních třech produktech si najdete informace níže na této stránce. Acai a Uncarii Tomentosu (jinak také Vilcacoru či Kočičí dráp) Vám představím.

ACAI neboli Kapustoň brazilská (jádro růstového vrcholu této palmy se používá jako zelí, pečené zabírá proti štířímu bodnutí :-)). Plodům se říká „brazilské borůvky“ a v našich zeměpisných šířkách nám jde především o účinky těchto plodů. 

Plodenství bobulí Acai může vážit až 20kg! Předností je značný obsah antioxidantů, které mají pozitivní vliv na OCHRANU A REGENERACI TKÁNÍ, SRDCE a oběhový systém, snižují hladinu cholesterolu v krvi, podporují obranyschopnost i SPRÁVNÉ TRÁVENÍ Taktéž umí podpořit ZDRAVÉ HUBNUTÍ.

 

 

UNCARIA TOMENTOSA (Kočičí dráp – podle trnů připomínajících kočičí drápky, také Řemdihák plstnatý) roste v tropických lesích Amazonie.  Jedná se o popínavou světle hnědou rostlinu. Národ Inků ji uctíval jako svatou rostlinu. Coby léčivka se používá její kůra. Má silné PROTIZÁNĚTLIVÉ účinky (viry, bakterie, plísně), je nápomocná u chorob zažívacího traktu (zejména ZÁNĚT STŘEV a ŽALUDEČNÍ VŘEDY), ulevuje při potížích souvisejících s REVMATISMEM  a ARTRITIDOU, lze ji úspěšně použít při PORUCHÁCH MENSTRUACE, NÁDOROVÝCH ONEMOCNĚNÍCH a KARDIOVASKULÁRNÍCH CHOROBÁCH. Snižuje krevní tlak.

Produkty měsíce LISTOPADU

 1. Korolen
 2. Celitin
 3. Spiron
 4. Biotermal

Korolen rozvěcí slunce v duši, když už máme všeho dost, zklidní nás, když běsníme v práci, zjemňuje cévy a jednoduše – dělá všechno pro to, abychom se cítili jako v bavlnce. Můžeme jej používat nejen preventivně při nedostatku energie a celkovém opotřebení organismu, ale i při potížích souvisejících především se srdcem, cévním systémem a duševní rovnováhou. Zlepšuje kognitivní funkce a činnost mozku. Celkově zlepšuje přirozenou obranyschopnost a příznivě účinkuje na psychické obtíže (poruchy spánku, výkyvy nálad, únava, stres).

Celitinem potěšíme naše přemýšlení, paměť… obsahuje silnou trojkombinaci lecitinu, extraktu z Ginkgo biloby a Gotu kola. Příznivě ovlivňuje především mozkovou činnost, zvyšuje mentální výkon a udržuje psychickou pohodu. Pečuje o kardiovaskulární systém, cévní soustavu a periferní prokrvení.

 

Spiron je dobré mít po ruce 🙂 – poslouží jako prevence infekční nákazy i jako repelent, dezinfikuje rány a ovzduší (dokáže zastavit krvácení), zklidní psychiku a navozuje zdravý spánek. V terénu, kde ne vždy máme možnost umýt si ruce, poslouží k jejich očistě. Spolehlivě pomáhá, když máme kašel, depresi, bolí nás hlava, jsme nervově vyčerpaní, máme angínu, chřipku, trpíme na nevolnosti… Velmi příjemně voní (obsahuje tújovou, smrkovou, santalovou, myrtovou, meduňkovou, mátovou, levandulovou lemongrassovou, kafrovou, kadidlovníkovou a eukalyptovou sylici).

Biotermal je koupel připravená ze soli vřídla Podhájska. Příznivě působí na problémy horních cest dýchacích, astma i záněty průdušek. Pomáhá při doléčování zlomenin, zmírňuje chronické i ponámahové bolesti kloubů, svalů, páteře. Pravidelné koupele se osvědčí lidem trpícím revmatismem a cévními problémy. Biotermalová koupel stabilizuje stav pacientů s osteoporozou, artrozou a artritidou. Biotermal je účinný také při léčbě ekzémů, vyrážek a kožních onemocnění. Harmonizuje celý energetický systém organismu.

 

Produkty měsíce ŘÍJNA

 1. Cytosan a Cytosan Inovum
 2. Cytosan fomentum gel
 3. Cytosan mýdlo a šampon
 4. Balneol                                                   

Oba CYTOSANY obsahují lignohumáty, které na sebe vážou nežádoucí látky, jež se následně vylučují z těla ven. Molekuly huminových látek procházejí stěnami zažívacího traktu do krve, upravují metabolismus a napomáhají buněčné regeneraci. CYTOSAN INOVUM je obohacen o HUMÁT DRASELNÝ, předpokládá se u něj vyšší obsah vzácných kovů a stopových prvků. Součástí tohoto produktu je také ZELENÝ JÍL (francouzský jíl). Ten se ve střevě nevstřebává, ale o to má větší absorpční schopnosti a je silně protizánětlivý. Výtažky z rašeliny hojí jak zevnitř, tak i z venku a navíc kombinace s KYSELINOU JANTAROVOU je naprosto geniální, protože v těle spouští samoléčebné procesy.

CYTOSAN FOMENTUM GEL je vynikající k tlumení projevů různých kožních problémů (plísně, ekzémy, akné…). Díky podpoře prokrvení a okysličení hlouběji uložených vrstev pokožky tento gel omlazuje Vaši pleť. Podobné vlastnosti mají i CYTOSAN MÝDLO a ŠAMPON.                                                                              

BALNEOL  je humátová regenerační koupel, působí detoxikačně, rozproudí krevní oběh, zmobilizuje imunitní systém a výrazně napomůže při okysličování buněk. Vybraná směs éterických olejů obsažená v koupeli ovlivňuje látkovou výměnu a centrální nervovou soustavu. Výtečné účinky má při bolavých kloubech, po úrazech a při bolestech páteře. Koho sužuje zánětlivé kožní onemocnění ať neváhá a do koupele z Balneolu se naloží. Úlevu nosí také při gynekologických a urologických obtížích, oslabených dýchacích cestách a astmatu. 

Pro ženy, které holdují pleťovým maskám nabízím několik originálních potravinových masek, jejichž základem je Cytosan.

 • Lepkavá slast – 1 kapsle Cytosanu (nebo Cytosan Inovum), 1 polévková lžíce medu, 1 žloutek

Všechno smíchejte, pořádně vyšlehejte a naneste na pleť. Nechte působit cca 30 minut a pak smyjte vodou. Maska oživuje a rozjasňuje matnou a ochablou pleť, dodává vlhkost, vypíná, vyživuje a čistí.

 • Voňavá dobrota – 1 kapsle Cytosanu (nebo Cytosan Inovum), 1 lžička sušené šalvěje rozemletá na prach, 1 lžíce tvarohu

Všechno smíchejte a naneste na pleť. Nechte působit tak dlouho, dokud maska nezačne zasychat a opadávat. Smyjte vodou. Maska hojí zánětlivé procesy, desinfikuje, vyživuje, regeneruje, zklidňuje a osvěžuje.

 • Nádherná hnědá – 1 kapsle Cytosanu (nebo Cytosan Inovum), 1/4 kostky droždí, pár kapek citronu (pokud to s ním přeženete, zahustit lze sušenou syrovátkou)

Smíchejte nekovovou lžičkou v nekovové misce a naneste na pleť. Nechte působit tak dlouho, dokud z Vás bahýnko nezačne opadávat, což může trvat poměrně dlouho v závislosti na tloušťce nanesené vrstvy. Rozhodně doporučuji počkat, až droždí samo uschne a odrolit ho (krásně Vás to prokrví :-)), než si při smývání vodou vytvořit na obličeji bláto. Maska čistí, vypíná a vyživuje pleť. Předchází vzniku vrásek a zanechává pleť krásně vyhlazenou, jelikož stahuje póry.

Produkty měsíce ZÁŘÍ

 1. Relaxin
 2. Organic Sancha Inchi
 3. Stimaral
 4. Annona Muricata
 5. Maca

RELAXIN a jeho vliv na naší pohodu jsem popsala v letních měsících, popis produktu ORGANIC SANCHA INCHI najdete v sekci „NOVINKY“. Dobrou zprávou je, že po celé září si u nás můžete komplet těchto produktů ZAKOUPIT ZA ZVÝHODNĚNOU CENU!!! Relaxin se díky spojení výtažků z magnolie a kořene kudzu se postará o uvolnění a snížení napětí a Organic Sancha Inchi s vysokým obsahem nenasycených mastných kyselin zajistí zdravý obal všech nervových vláken a bezproblémové vedení vzruchů. Tento výjimečný olej lahodné oříškové chuti by měl být průvodcem dítěte od miminka až do dospělosti.  Podporuje vývoj mozku, předchází ADHD a jiným poruchám a také přispívá k vyrovnání poměru omega 3 a 6, čímž snižuje riziko vzniku zánětlivých procesů v lidském těle.  Jednoduše: s těmito produkty jste v naprostém klidu 🙂 🙂 a zdraví!

STIMARAL po letním horkém útlumu hravě nastartuje naši bystrost, pozornost a soustředění. Podpoří Vaši fyzickou i duševní výkonnost, odstraní únavu a navrátí energii. Hlavní složkou Stimaralu je „zlatý kořen“ neboli Rozchodnice růžová, která předčí bájný žen-šen, eleuterokok i guaranu. Výhodou Stimaralu je to, že NEOBSAHUJE KOFEIN, není návykový a přitom má vyšší stimulační účinky až o 40 – 60% větší než přípravky na bázi kofeinu. K rozchodnici se se svými účinky přidává pelyněk, maralí kořen, anýz, schizandra, dobromysl, šišák bajkalský, ginkgo biloba…

ANNONA MURICATA  alias Graviola má domovinu v oblastech peruánské Amazonie. Medicínské využití mají všechny části tohoto stálezeleného stromu. V posledních letech se Annona hojně využívá jako pomocný produkt při léčbě rakoviny (odvar z listů gravioly má silné antioxidační účinky, působí proti novotvarům, ničí rakovinné buňky. Zpomalují stárnutí buněk orgnanismu a prodlužují jeho životnost). Používá se při NACHLAZENÍ, CHŘIPCE, snižuje HOREČKU, pomáhá při léčbě CUKROVKY – snižuje hladinu krevního cukru a také krevní tlak. S úspěchem se využívá v léčbě JATERNÍCH ONEMOCNĚNÍ, ASTMATU a problémech se ŽALUDKEM a ZAŽÍVÁNÍM.

Produkty měsíce ČERVENCE a SRPNA

 1. Probiosan
 2. Drags Imun
 3. Relaxin
 4. Visage water a Visage oil
 5. Tribulus terrestris                                                                                                                               

RELAXIN zaboduje v okamžiku, kdy letní aktivity, ne vždy vyrovnané stravování a k tomu ještě výkyvy teplot rozhodí nejen naše zažívání, ale i psychiku. Obsahuje výtažky z překrásné MAGNOLIE a kořen KUDZU. Hlavními obsahovými látkami magnolie jsou magnolol a honokiol. Působí sedativně a antioxidačně a mají pozitivní vliv na kognitivní funkce. Extrakt kořene kudzu obsahuje až 12% izoflavonoidů, mezi nimiž významné místo zaujímá puerarin, který podporuje tvorbu serotoninu (známého jako „hormon štěstí“).  Ten má vliv na nervový systém a zlepšuje přenos podnětů do mozku. Zajišťuje psychickou vyrovnanost a eliminuje její výkyvy. Užívá se preventivně ráno a večer nebo v případě potřeby zcela intuitivně kdykoliv při pocitu psychické nepohody. Zajímavým a po staletí ověřovaným účinkem kudzu je jeho výrazná pomoc při odbourávání jakéhokoli typu závislosti. 

 

Produkty měsíce ČERVNA

 1. Probiosan
 2. Drags Imun
 3. Dermaton oil a Dermaton gel
 4. Grepofit drops
 5. Smilax

PROBIOSAN obsahuje sladkovodní řasu CHLORELLU, účinný probiotický komplex bakterií LACTOBACILUS ACIDOPHILUS, ENTEROCOCCUS FAECIUM  a INULIN.

Jeho vylepšenou verzí je PROBIOSAN INOVUM, který kromě inulinu a probiotických bakterií obsahuje také KOLOSTRUM a BETAGLUKANY. KOLOSTRUM je součástí mateřského mléka savců a vytváří se pouze v prvních hodinách po porodu. BETAGLUKANY jsou získány z hlívy ústřičné.

DRAGS IMUN je prostě nutnost 🙂 – po celý rok, na dovolenou a tu exotickou obzvlášť. Zasáhne při obtížnějších potížích, ale můžeme ho směle aplikovat zevně na leckterý svědivý či pálivý píchanec od hmyzu nebo ránu utrženou při adrenalinových činnostech (jistěže je jasné, že pro každého je adrenalinem něco jiného).

DERMATON OIL obsahuje olej z RÝŽOVÝCH KLÍČKŮ, který působí proti vzniku volných radikálů, také RAKYTNÍKOVÝ OLEJ s vysokým obsahem karotenoidů a retinolu, a do třetice JOJOBOVÝ OLEJ, který ochranu naší pokožky završuje velmi podobným složením. Jde o příjemný přípravek pro péči o pokožku celého těla PO OPALOVÁNÍ. Kůži zklidní, i mírné začervenání a podpoří tvorbu pigmentu, tedy zhnědnutí kůže. Kromě toho je ideálním olejem v péči o suchou, popraskanou a stárnoucí pleť.

DERMATON GEL – základ tvoří BAMBUCKÉ MÁSLO, JOJOBOVÝ OLEJ, LANOLIN, BARBADOSKÁ TŘEŠEŇ a extrakt z GRANÁTOVÉHO JABLKA. Všechny tyto složky podporují regeneraci kůže v jejích hlubokých vrstvách. Hydratační funkci zastává v gelu extrakt ZELENÉHO ČAJE, proti alergickým projevům slouží výtažek z ECHINACEY, na zklidnění PANTENOL a proti stárnutí VITAMÍN „E“. Má chladivou, lehkou gelovou konzistenci, kterou pokožka po celodenním slunění určitě uvítá. Kůži zklidní i při POPÁLENINÁCH 1.STUPNĚ. Ženy ocení Dermaton gel při ošetření CELULITIDY. Přinese pleti příjemné vyhlazení.

CELÝ ČERVEN MÁTE MOŽNOST

SI V NAŠÍ LÉKÁRNĚ OCHUTNAT ZELENÉ POTRAVINY:

Organic Sea Berry (rakytník) a Matcha čaj 

Produkty měsíce KVĚTNA

 1. Korolen
 2. Vitamarin
 3. Ruticelit
 4. Chanca Piedra
 5. Visage rejuve

VITAMARIN obsahuje rybí olej, který je cenným zdrojem vit.D. Vitamin D, nazývaný také „slunečný vitamin“, je přibližně z 85% tvořen v naší kůži prostřednictvím slunečního záření. Je naprosto nepostradatelný pro naši přirozenou obranyschopnost. Hraje ústřední roli při vývoji, aktivizaci a řízení imunitního systému. Podněcuje tvorbu ochranných látek, jako je cathelicidin a defensin, které nastupují v boji s viry a bakteriemi. Vit.D umí chránit před záněty. Denní doporučená dávka je 20 mikrogramů, v letních dnech postačí 20-30 minut na sluníčku. Nejvíce je zastoupen v rybách, jako je sleď, úhoř a losos.

 

V průběhu DUBNU si v naší lékárně můžete dopřát

ochutnávku zelených potravin:

ORGANIC BETA, RAW AMBROSIA a ORGANIC BARLEY JUICE

Produkty měsíce DUBNA

 1. Chlorella
 2. Barley Juice
 3. Spirulina
 4. Acai
 5. Maca
 6. Balneol
 7. Cytovital
 8. Maytenus ilicifolia

CHLORELLU ocení zejména ti, kteří neholdují energetickým výkyvům. Silně detoxikuje trávicí trakt a celé tělo od jedů, těžkých kovů a chemikálií. Působí příznivě při zánětu střev (Crohnova choroba tenkého střeva,ulcerózní kolitida tlustého střeva) a vředovém onemocnění žaludku. Ovlivňuje kvalitu krve – tvorbu a aktivitu červených i bílých krvinek. Snižuje hladinu cholesterolu v krvi a stabilizuje hladinu cukru. Má mimořádný účinek na regeneraci tkání, dělení a růst buněk, napomáhá hojení a rekonvalescenci. Snižuje kyselost vnitřního prostředí, neutralizuje volné radikály a výrazně tak zpomaluje proces stárnutí. Podporuje vytváření energetických rezerv v játrech.

BARLEY JUICE – mladý ječmen. Mladý a dravý :-). Rychlý energetický příval, ideální tam, kde se očekává velký výdej. Energy nabízí zelený ječmen z Jižní Kalifornie v BIO kvalitě. Je vydatným zdrojem přírodního železa, minerálů, vitamínů a enzymů právě díky ekologickému pěstování bez chemických příměsí. Obsahuje řadu antioxidantů potřebných pro organismus, ale také aktivní enzymy, aminokyseliny, chlorofyl a rostlinné bílkoviny, které lidský organismus dokáže využít pro zdravý růst a regeneraci tkání. Má detoxikační účinky, příznivě ovlivňuje trávení, snižuje riziko vzniku rakoviny, urychluje regeneraci a hojení kůže a sliznic. Působí také proti zánětům a infekcím. Podporuje tvorbu HEMOGLOBINU, čímž vylepšuje krevní obraz. Zvyšuje kondici, příznivě působí i na HORMONÁLNÍ SYSTÉM, zlepšuje psychiku a rychlost reakcí. Vhodný i pro TĚHOTNÉ a KOJÍCÍ MATKY.

SPIRULINA – sladkovodní řasa mimořádně bohatá na obsah ŽELEZA. Kromě toho obsahuje rostlinné bílkoviny, betakaroten, vit.B12 a další vitamíny, minerály a živiny. Spirulinu lze doporučit i na ochranu pokožky, jako určitou prevenci před spálením slunečním UV zářením (právě díky obsaženému BETAKAROTENU). Je dokonalou výživou při vysoké pracovní zátěži, stresu a sportovním výkonu. Zvyšuje tvorbu laktobacilů a tím vylepšuje střevní mikrofloru. Stimuluje lymfatický systém. Podporuje mozkovou činnost a schopnost soustředit se. Díky vysokému obsahu železa působí příznivě na transport kyslíku, snižuje únavu a pocit vyčerpání. Pomáhá kontrolovat tělesnou váhu a budovat přirozený svalový potenciál.

MAYTENUS ILICIFOLIA – v překladu „trn od boha“, čistící směs bylinek ideální na jarní období. Pro čajový rituál, od něhož čekáme zklidnění psychiky, je výbornou volbou. Tlumí i bolesti svalů.

MACA – patří k nejstarším a nejvýše rostoucím rostlinám na světě. Roste v peruánských Andách, též se jí říká „peruánský ženšen“ a tisíce let je ceněná pro svůj nesmírně povzbuzující efekt. Legenda říká, že Macu daroval bůh Virakoči lidem žijícím v extrémně nepříznivých podmínkách. Byla součástí stravy a zdrojem cenných složek, zaručujícím dokonalé zdraví a dlouhověkost. Chránila lidi před náhlými změnami počasí a před nedostatkem kyslíku ve vysokých nadmořských výškách. Byla prostředkem ke zvýšení fyzického výkonu i duševní kondice. V době největšího rozkvětu Incké říše dokonce sloužila jako místní platidlo. V současných laboratořích byl prokázán nemalý obsah stopových prvků (železo, vápník, měď, zinek, hořčík, sodík, draslík a jód), vitamínů (A, B1, B2, B6 a B12, C a E) a velkého množství aminokyselin. Objeveny byly také saponiny, třísloviny, steroly, glykosidy aj. S Macou posílíte vitalitu a obnovíte své síly. Zvyšuje odolnost organismu a jeho adaptační schopnosti. Posiluje mozkovou činnost a zlepšuje paměť. Udržuje pevnost kostí a sílu svalů. Urychluje regenerační procesy a napomáhá udržovat hormonální rovnováhu. Stimuluje sexuální aktivitu (má pozitivní vliv na tvorbu a kvalitu spermií).

 

Produkty měsíce BŘEZNA

 1. Revitae
 2. Peralgin
 3. Cytosan
 4. Protektin
 5. Visage serum

REVITAE  zdařile doplňuje energii, po dlouhé zimě tak potřebnou. Obsahuje totiž rostliny, které jsou energií přímo nabité. Navíc budeme v březnu čelit teplotním výkyvům a větru… Obsahuje kustovnici čínskou, jinan dvolulaločný, olej z dýňových semínek bohatý na zinek, kořen kudzu aj. Hotový životabudič! Napomáhá odstraňovat nejčastější negativní projevy stresu, harmonizuje nervový a hormonální systém. Je vhodný pro duševně pracující. Pyšní se vysokým obsahem flavonoidů. Kudzu ovlivňuje tvorbu melatoninu a serotoninu, zlepšuje náladu a zkvalitňuje jak usínání, tak i spánek. Komplex všech účinných látek optimalizuje metabolické pochody v těle, regeneruje tkáně, dodává životní sílu a optimismus. Zvyšuje odolnost organismu a zpomaluje stárnutí.

PERALGIN je koncipovaný trochu jinak. Podporuje imunitní systém, aby se co nejlépe vypořádal se silnou jarní zátěží nejen bakterií a virů, ale také alergenů. Právě jarní alergie bývají zdrojem obrovské únavy. Peralgin dokáže srovnat přemrštěné reakce našeho imunitního systému na zcela běžné věci jako je pyl, prach, a tím se síla organismu může věnovat radostnějším záležitostem, než je neustálé smrkání. Peralgin také pročišťuje systém jater a dělá to velmi jemně a šetrně, takže se nemusíme obávat reverzních reakcí. Působí na sennou rýmu, na alergický zánět spojivek, svědění, pálení a otok sliznic, alergické vyrážky (kopřivka, atopický ekzém) i na potravinovou alergii a astma. Pomáhá při všech onemocněních respiračního systému, nachlazení, chřipce, kašli, zánětu průdušek či nosohltanu, pocitu „ucpaného“ nosu. Osvědčuje se i u migrén. Harmonizuje hormonální systém, pomáhá u premenstruačního syndromu, nepravidelné nebo bolestivé menstruaci. Zlepšuje proudění krve. Lze jej využít při vyčerpání, stresu, rozrušení, u depresivního ladění, úzkosti a nervozity. 

CYTOSAN (CYTOSAN INOVUM) je humátový přípravek s kyselinou jantarovou a sylimarinem, přičemž v Cytosanu Inovum je navíc k těmto složkám přidružen ještě zelený jíl se silnými absorbčními a detoxikačními vlastnostmi. Huminové látky ochraňují buňky, zlepšují jejich okysličení, likvidují různé druhy plísní a virů, především herpes virů. Cytosan je vhodný jako prevence infarktu myokardu, mozkové mrtvice, působí jako ochrana střev a jater. Pozitivní efekt má také na pohybový aparát – při artrózách či degeneraci kostí a kloubů. Díky hlubokým detoxikačním schopnostem má preventivní vliv na rozvoj některých typů rakoviny – zejména tlustého střeva a konečníku.

Produkty měsíce ÚNORA

 1. Vironal
 2. Cistus incanus
 3. Audiron
 4. Skeletin                            
 5. Biotermal

Naše tělo obklopuje vrstva obranné energie. Je to jakýsi nárazník pro jakékoli škodliviny, které na nás z venku útočí. Stačí vyčerpání,  chronický stres nebo častý kontakt s bacily a tenhle obranný val zaznamená trhliny. Obrannou energii umí obnovit VIRONAL. Posílí nás natolik, že se dokážeme ubránit náporu z okolí. Stane-li se, že i přes kamarádství s Vironalem máte ucpaný nos, kašlete a nevyspíte se kvůli dráždění v krku, přichází na pomoc CISTUS INCANUS. Oslabuje bakterie, viry i plísně. Svou silou likviduje i tzv.multirezistentní kmeny (bakterie, které už nereagují na antibiotika). Cistus incanus pomůže nejen u chřipky, oparu, ale třeba i moučnivky. Skvěle se hodí k léčbě antibiotiky či jinými obvykle předepisovanými léky. Divoce rostoucí       Skalní růže (Cistus incanus) půvabně aromaticky voní a obsahuje velmi účinné silice, díky nimž omezuje neblahé působení nejrůznějších infekcí na zbytek organismu. Její účinek je mimořádný. Pomáhá i u stále se opakujících infekcí, a to nejen horních cest dýchacích, ale jakýchkoli. Například u starých lidí, kteří trpí chronickou infekcí močových cest, nebo u opakujících se zápalů plic, či třeba opakovaných infekčních průjmů – ulevuje a léčí všude tam, kde je nějaká infekce. Cistus incanus a Vironal se výborně doplňují a zanechají pacienta i po léčbě v dobré kondici.

 

Matcha čaj

V překladu znamená „mletý čaj“. Podporuje myšlení, fantazii a kreativitu. Přináší zklidnění a bdělost mysli, čistí tělo a napomáhá k relaxaci. V minulosti patřil mezi rituální čaje budhistických mnichů a císařského dvora. Stal se privilegovaným čajem japonské elity, byl oblíbený i mezi japonskými samuraji, který si postupem času vytvořili zenový rituál vnášející harmonii a klid do jejich často bouřlivého života. 

Matcha pochází z čajovníku, pěstovaného speciální zastiňovací technikou. Čtyři týdny před sklizní se pole zakryje plachtami, které eliminují až 90% přirozeného světla. Rostliny kompenzují jeho nedostatek intenzivní produkcí biologicky významných látek. Ručně trhané listy se sbírají na začátku května a jsou  ihned zpracovány. Pouze vybraná skupina elitních japonských farmářů ovládá znalosti a dovednosti, které znamenají nejnáročnější metodu produkce čaje na světě. Mimořádný účinek je u čaje Matcha dosažen nejen zastoupením specifických látek vytvořených zastiňovací technikou, ale také jeho obrovskou koncentrací. Matcha se oproti ostatním zeleným čajům nelouhuje, ale přímo užívá. Tím se jeden jediný šálek svým obsahem vyrovná 10 šálkům běžného zeleného čaje.

Co všechno Matcha umí:

 • obsahuje silnou skupinu antioxidantů, zvaných katechiny – urychlují metabolismus
 • klidňuje mysl, osvěžuje ducha, zlepšuje paměť i náladu
 • je ideální pro diabetiky, protože podporuje snížení hladiny cukru v krvi, neobsahuje žádný cukr
 • podporuje schopnost organismu spalovat tuky až 4x rychleji než za běžného stavu
 • vhodný pro jedince, kteří nemohou (nebo chtějí omezit) konzumovat kávu
 • velmi vhodný pro studenty ve zkouškových obdobích, zvyšuje soustředění, zlepšuje paměť
 • obsahuje chlorofyl, který eliminuje těžké kovy a chemické sloučeniny v těle – z čehož plyne jeho silný detoxikační účinek
 • posiluje imunitní systém, snižuje krevní tlak

Kvalitní Matcha čaj poznáte podle syté smaragdově zelené barvy a jemné, nasládlé chuti.